Konsultacje społeczne dotyczące wzorów kart do głosowania w wyborach samorządowych.

           Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Elblągu, zaprasza mieszkańców (wyborców) w dniu 21 czerwca 2017 r. w godz. 9.00-15.00 do swej siedziby w Elblągu ul. Wojska Polskiego 1 s.125, w celu wzięcia udziału w społecznych konsultacjach dot. kształtu kart do głosowania w przyszłorocznych wyborach samorządowych, a także w celu zapoznania się z najważniejszymi zasadami przeprowadzenia tych wyborów i prawami wyborczymi wynikajacymi z Kodeksu Wyborczego.

            Dnia 22.06.2017 r. w sali narad byłego Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu o godz. 10.30 odbędzie się rejonowe spotkanie na temat wzoru kart do głosowania, ponadto w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Ostródzie o godz. 14.00 odbędzie się drugie spotkanie w tej samej sprawie. Na dzień 27.06.2017 r. o godz. 15.30  w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Elblągu zaplanowane jest spotkanie z przedstawicielami lokalnych organizacji społecznych.

 

 Dyrektor Delegatury w Elblągu

/-/ Adam Okruciński


 

Aktualizacja 2017-06-21

Spotkania konsultacyjne dot. kształtu kart do glosowania odbyły się w dniu dzisiejszym w siedzibie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Elblągu.

Zgromadziły one około 130 zainteresowanych prezentacją wyborców. Wyborcy jednoznacznie zaakceptowali formę broszurową kart, jako bardziej optymalną, swój wybór uzasadniając ich walorami praktycznymi i większą przejrzystością. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele lokalnych mediów. Dalsze spotkania z wyborcami zaplanowane są na kolejne dni czerwca, w tym spotkanie z urzędnikami wyborczymi  jednostek samorządowych z zasięgu działania  delegatury KBW w Elblągu.

Informacje w mediach:

info.elblag.pl - dalej

Dziennik Elbląski - dalej

 • Drukuj
 • Pobierz w PDF
ZOBACZ POZOSTAŁE
 • Trwają prace nad II edycją Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram wybory"
 • Konsultacje społeczne dotyczące wzorów kart do głosowania w wyborach samorządowych.
 • Lista uczestników zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”
 • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory" - etap szkolny na obszarze działania Delegatury KBW w Elblągu
Rejestr zmian
 • Data utworzenia:19-06-2017 9:27
  Wprowadził:Ewa Opalińska
 • Data modyfikacji:23-06-2017 9:03
  Wprowadził:Mariusz Fil